استقبال هنرمندان خارجی چشم‌گیر است

کارگردان فیلم «خمره» آثار خارجی جشنواره پویانمایی را متنوع دانست و گفت: به عنوان یکی از اعضای داوران بخش بین‌الملل، امسال با ده‌ها فیلم مواجه شده‌ام که از گوناگونی زیادی برخوردار هستند.

ابراهیم فروزش در گفت‌وگو با اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، درباره حضور آثار بین‌الملل در جشنواره پویانمایی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه از سراسر دنیا در این رویداد حضور دارند و استقبال هنرمندان خارجی چشم‌گیر بوده است. وی افزود، حضور آثار خوب از کشورهای مختلف اتفاق قابل توجهی است که همیشه در جشنواره پویانمایی با آن روبرو هستیم.

این فیلم‌ساز با اشاره به سطح بالای آثار بخش بین‌الملل، گفت: انیمیشن‌های بخش بین‌الملل کیفیت قابل توجهی دارند. هنرمندانی که امسال در جشنواره پویانمایی حضور دارند از بهترین‌های دنیا در رشته خود هستند .وی درباره تاثیر حضور هنرمندان خارجی در کیفیت انیمیشن ایران، عنوان کرد: حضور انیمیشن‌سازهایی از سطح دنیا در جشنواره پویانمایی کمک موثری به انیمیشن داخل خواهد کرد و گامی رو به جلو محسوب می‌شود.

فروزش با بیان فرصت‌هایی که جشنواره پویانمایی در اختیار شرکت کنندگان قرار داده است، گفت: نوعی مقایسه در این عرصه به چشم می‌خورد و آن هم این است که یک کارگردان انیمیشن اثر خود را به راحتی با دیگر آثار شرکت کننده در جشنواره بین‌المللی پویانمایی مقایسه می‌کند. این نوع مقایسه تاثیر متقابلی ایجاد می‌کند، فیلم‌های ایرانی هم می‌توانند در جشنواره‌های خارجی شرکت کنند و فراگیری متقابل بسیار مطلوبی در این زمینه شکل می‌گیرد.

این داور بخش بین‌الملل، درباره آثار این بخش مطرح کرد، به عنوان یکی از اعضای داوران بخش بین‌الملل دیدن آثار این بخش شگفت زده‌ام کرد. وی افزود: من به عنوان یک بیننده خوب و مشتاق، آینده روشنی برای کارگردانان در این عرصه می‌بینم و امیدوارم به موفقیت‌های روز افزونی دست یابند.

فروزش استقبال از جشنواره پویانمایی را پرشور دانست و ادامه داد: بیشتر بازدید کنندگانی که در سالن‌های نمایش حضور دارند، مشتاقان و علاقه‌مندان این شاخه هنری هستند. این کارگردان و فیلمنامه‌نویس، گفت: حضور هنرمندان و اساتید پویانمایی در این جشنواره مفید است و به شناخت علاقه‌مندان انیمیشن کمک می‌کند.