تکنیک انیمیشن‌ سازان ایران را به اسپانیا می‌برم

ماریا کارمن سانتوس متولد 1959 مادرید اسپانیا، دانش‌آموخته فیلم‌سازی، کارگردانی تلویزیونی و رسانه‌های دیجیتال است و در حوزه تولید پویانمایی کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند. سانتوس که دو جایزه بین‌المللی را برای آثارش در کارنامه دارد، در حال حاضر مشغول به فعالیت و تدریس در مناطق روستایی و همچنین برنامه‌ریزی آموزشی برای مدارس، رادیو و تلویزیون است.

   ماریا کارمن سانتوس، داور بین‌الملل و سیفژ در گفت‌وگو با اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، اظهار کرد، برای انتخاب بهترین فیلم سعی کردیم به همه موارد مثل موسیقی، گرافیک، حقیقت داستان و تمام جزییات و موارد جنبی که برای انتخاب بهترین فیلم مهم بوده است، توجه کنیم.

این کارگردان در خصوص آثار جشنواره پویانمایی، گفت: این جشنواره سطح کیفی بسیار بالایی دارد، به‌طوری که از دیدن آن‌ها شگفت‌زده شدیم و نمی‌دانستیم کدام اثر را به عنوان اثر برتر انتخاب کنیم.
او ادامه داد، انیمیشن ایران ظرفیت‌ های بالایی دارد و انیماتورهای ایران از توانایی زیادی برخوردار هستند.
داور این رویداد هنری با اشاره به تکنیک‌ های مورد استفاده شرکت کنندگان جشنواره پویانمایی تاکید کرد، از تکنیک‌هایی که انیمیشن‌ سازان در آثار این جشنواره استفاده کرده بودند، بسیار یاد گرفته‌ام. شخصیت‌های زیادی بین این آثار کشف کردم که حتما به دانشجویانم در اسپانیا منتقل خواهم کرد. او افزود، یران در حوزه برگزاری جشنواره انیمیشن تجربه چندین ساله دارد و دوست دارم سال‌های آینده هم در این جشنواره حضور داشته باشم.