جمعه, 27 مرداد 1396

مهدی خرمیان (کارگردان و مدرس دانشگاه)

متولد 1348 یزد. لیسانس کارگردانی انیمیشن از دانشکده صدا و سیما. کارشناس ارشد گرافیک. او بیش از سه هزار دقیقه پویانمایی عروسکی و خمیری برای تلویزیون و چندین فیلم کوتاه و تجربی ساخته است. آثار او بیش از 32 دیپلم افتخار و تندیس از جشنواره­ های داخلی و خارجی دریافت کرده­ اند.


__________________________________________________

امیر سحرخیز (انیماتور، نویسنده و کارگردان پویانمایی، طراح جلوه های بصری)

متولد 1355 تهران. او فعالیت حرفه ای خود در زمینه پویانمایی و جلوه های بصری را از سال 1378 آغاز کرده است و از مهم ترین آن ها می توان به پویانمایی های کوتاه «چت ایرونی» ، «آلامد» و «معما» و طراحی جلوه های بصری مجموعه های مختارنامه، شوق پرواز و فیلمهای سینمایی آواز گنجشک ها، درباره الی، خون بازی، یک حبه قند و ... اشاره کرد.

کسب سیمرغ بلورین بهترین جلوه های بصری جشنواره فیلم فجر، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین المللی پویانمایی تهران، تندیس بهترین پویانمایی جشن خانه سینمای ایران، جایزه بهترین پویانمایی کوتاه جشنواره فیلم کوتاه تهران، تندیس بهترین جلوه های بصری جشن خانه سینمای ایران، پروانه زرین بهترین دستاورد هنری جشنواره فیلم کودک و نوجوان و نيز عضویت در هیات داوران چهار دوره جشن پویانمایی سینمای ایران، عضو هیات داوران جشن بزرگ سینمای ایران، عضويت در هیات داوران اولین جشنواره بازیهای رایانه ای از دیگر فعالیت های او در این عرصه به شمار می روند.


 
__________________________________________________

حسین صافی  (کارگردان و کاریکاتوریست)

متولد 1355 مشهد. فارغ­ التحصیل کارشناسی ارشد پویانمایی از دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس. او دارای 16 سال سابقه تصویرسازی و کاریکاتور در مطبوعات است و 12 سال فعالیتدر زمینه انیمیشن و مشاركت در ساخت نزدیک به 40 پروژه كوتاه، سريالي و بلند تلويزيوني به عنوان كارگردان، كارگردان هنری، طراح كاراكتر،  طراح استوري برد، طراح فضا و سوپروايزر بك گراند. حسین صافی چندین جایزه در زمینه کاریکاتور را از آن خود کرده است.

__________________________________________________

 مریم کشکولی نیا (کارگردان و مدرس دانشگاه)

متولد 1345 شیراز. لیسانس گرافیک از دانشگاه الزهرا. فوق لیسانس پویانمایی از دانشگاه هنر. بیش از 12 سال سابقه فعالیت در رشته ی گرافیک و تصویرسازی. فعالیت در زمینه ی پویانمایی از سال 1382 . فیلم­های او در جشنواره ­های متعددی در سراسر جهان به نمایش درآمده ­اند. پویانمایی کوتاه در خانه ما جوایزی از جمله دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر در 1386 ، جایزه سوم بخش ملی و دیپلم افتخار بخش بین­ المللی جشنواره پویانمایی تهران 1387 را از آن خود کرد. این روزها مشغول کار بر روی پویانمایی کوتاه وقتی­ که بچه بودم... است.
__________________________________________________

هدی اثنی ­عشری (کارگردان)

متولد 1356 تهران. فارغ التحصیل رشته انیمیشن از دانشگاه تربیت مدرس است. همچنین دانش آموخته دوره یکساله انیمیشن در مدرسه ملی فیلم لهستان می ­باشد. انیماتور انیمیشن  کوتاه دنی بوی به کارگردانی مارک اسکروبتسکی و انیماتور و هنرمند گروه دکور انیمیشن بلند ماشین پرنده به تهیه کنندگی برک تورو فیلمز. ساخت چند اثر کوتاه تجربی در مقام کارگردان و مشارکت در ساخت آثار کوتاه انیمیشن از دیگر فعالیتهای اوست. همچنین در حوزه آموزش و پژوهش انیمیشن نیز فعال بوده است. هم اکنون در حال ساخت یک اثر کوتاه انیمیشن عروسکی است.