جمعه, 27 مرداد 1396

محمد رضا عابدی(پویانما)

متولد 1331 در آبادان . در همان سال ها جذب سینما شده و عضو سینمای آزاد اصفهان گردید و با کارگردان های مشهوری همدوره گردیده و چند فیلم 8 میلیمتری ساخت . وی اولین کسی بود که یک فیلم پویانمایی را در سینمای آزاد ایران پویانمایی و کارگردانی نمود. در سال 1358 برای ادامه تحصیل در رشته سینما به پاریس مهاجرت نمود. او در سال 1362 به اصفهان بازگشت و شروع به تجربه در ساخت فیلم های کوتاه پویانمایی نمود. چند ماه پس از باز گشتش به اصفهان به استخدام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان در آمده و با سمت مربی فیلم سازی انیمیشن شروع به کار نمود. در همین سال ها ده ها فیلم کوتاه انیمیشن 16 میلیمتری برای گروههای کودک شبکه اول و دوم تهیه نمود. در سال 1366 در مرکز سینمایی کانون پرورش فکری تهران به عنوان فیلم بردار ، انیماتور و کارگردان چند فیلم انیمیشن 35 میلیمتری را فیلم برداری و کارگردانی نمود. از سال 1378 همکاری اش با صبا را آغاز نمود.

مهمترین آثار او در کانون درسی برای گنجشک ، نقلی و بلورهای برف ، قطعه گمشده ، همبازی و حکایت شیرین می باشد.وی در بسیاری از جشنواره های داخل و خارج شرکت نموده که جوایز متعددی را نصیب خود نموده است.

 

__________________________________________________

علیرضا کاویان‌راد (کارگردان پویانمایی و کاریکاتوریست)

متولد ۱۳۴۶  دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی پویانمایی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر است. وی علاوه‌ بر تدریس در دانشکده‌ ی هنر و معماری شریعتی و دانشگاه تربیت مدرس تهران، درحال‌حاضر مدیریت مؤسسه‌ی فرهنگی هنری مداد سبز را برعهده دارد.او کارگردان چند فیلم و مجموعه پویانمایی بوده است.او صاحب جوایز متعددی شده است.عضویت در هیأت داوری فیلم‌های انیمیشن خانه‌ی سینما (سه دوره)، عضویّت در هیئت مدیره‌ی انجمن سینمایی فیلم‌سازان انیمیشن ایران «آ سیفا» (دو دوره)، تصویرگری کتاب کودک و برخی دیگر از فعالیت‌های کاویان‌راد بوده است.


__________________________________________________

كيارش زندي(کاریکاتوریست و کارگردان پویانمایی) 

متولد 1350،كارشناسي ارشد تصویر متحرک از دانشكده سينما تئاتر دانشگاه هنر تهران ودانشجوی دکتری پژوهش هنر دانشگاه شاهد. عضو هیات علمی دانشکده هنر دانشگاه سوره تهران از سال 1380و صاحب امتياز و مدير مسئول ماهنامه طنز و كارتون "خط خطي".

او کار در زمینه پویانمایی را از سال 1373 آغاز کرد و برنده بیش از 30 جایزه داخلی و خارجی در زمینه گرافیک، فیلم و پویانمایی بوده است. او همچنین در جشنواره های مختلف به عنوان مشاور، راهنما و داور فعالیت داشته است. او عضو گروه کاریکاتور کلاغ سفید است. عضویت در آسیفا، انجمن تصویرسازان، برگزاری نمایشگاه انفرادی در جشنواره بین المللی کاریکاتور آنکارا 2005،برپایی پانل کاریکاتور ایران با مجموعه آثار شخصی در جشنواره بین المللی کاریکاتور"سنت-ژوست-لو-مارتل"فرانسه سالهای 2005- 2006 و 2008، برخی دیگر فعالیت های اوست .

 

__________________________________________________

افسانه شعبان‌نژاد(شاعر) 

متولد 1342شهداد. فوق‌ليسانس ادبيات نمايشي و داراي نشان درجه يك هنري در رشته ادبيات داستاني. كار در زمينه ادبيات كودك و نوجوان را از سال 1364 با همكاري با مجله كيهان بچه‌ها آغاز كرد. او سردبیر نشریات گوناگونی بوده است و تاكنون حدود 150 اثر در حوزه ادبيات كودك و نوجوان به چاپ رسانده‌است كه حدود 40 جايزه از جشنواره‌هاي مختلف ادبي و فرهنگي دريافت كرده‌اند.او نماینده مدیر اجراییمرکز زیست­نامه­ای بین­المللی کمبریج، بریتانیا است و در مجمع جهانی در واشنگتن دی­سی در سال 2007 به­عنوان عضو مرکز زیست­نامه­ای بین­المللی کمبریجبریتانیا شرکت کرده است. آثار او به زبان­های دیگر ترجمه شده است. 

 

__________________________________________________

فطيما يثربي(پویانما و کارگردان)

متولد ١٣٥٤تهران ليسانس نقاشي از دانشگاه آزاد اسلامی و فوق ليسانس كارگرداني پویانمایی از دانشكده هنر دانشگاه تربيت مدرس. كارگردان انيماتور كاريكاتوريست و مدرس دانشگاه. حدود سيزده سال است كه در حوزه پویانمایی فعاليت دارد، تا به حال حدور ده فيلم كوتاه با مضامين مختلف توليد نموده كه در جشنواره هاي داخلي و خارجي جوايزي كسب كرده از جمله بهترين فيلم جشنواره رويش، فيلم پليس و شركت در جشنواره شانگهاي چين, فيل طلاي هند. در پروژهguard dog global jamبيل پيلمپتون به عنوان انيماتور فعاليت داشته و در حال حاضر نيز در زمينه ساخت موزيك ويديو فعاليت دارد.