شنبه, 31 تیر 1396

حرکت کليدي

 

اين موسسه در تابستان 82 توسط سياوش زرين­آبادي و سيدعلي­رضا گلپايگاني  با پروژه المپيک (که بعدها به زبر و زرنگ تغيير نام داد) شروع  به فعاليت نمود .

قسمتهاي متعددي از اين مجموعه در دو دوره جشنواره  پويانمايي تهران موفق به اخذ بهترين فيلمنامه گرديد. ضمناً يکي از قسمتهاي اين مجموعه در بخش رسمي جشنواره انسي در سال 1999 پذيرفته گرديد. هم چنين در جشنواره فيلمهاي ورزشي ايتاليا  در سال 2002  به يک قسمت از اين مجموعه جايزه بهترين فيلم انيميشن اعطا شد.

ساخت بيش از دهها فيلم تبليغاتي و صنعتي از ديگر فعاليتهاي اين موسسه به شمار  ميرود. 

مجموعه پهلوانان با تکنيک دو بعدي  در  26 قسمت 30 دقيقه اي به  نويسندگي و کارگرداني سياوش زرين­ آبادي از پروژه­ هاي بزرگ موسسه حرکت کليدي است. مجموعه شجاعان  نیز با تکنيک  سه بعدي در 52 قسمت 20 دقيقه ­اي  با مضمون  عمليات­هاي هوانيروز در هشت سال دفاع مقدس هم اکنون در حال توليد است.

تله فيلم "آقاي مهربان" با زمان 80 دقيقه به نويسندگي  داود اميريان و کارگرداني مشترک سيدعلي­رضا گلپايگاني و بهنام دلداده در سال 1390 ساخته شد. اين فيلم سينمايي تلويزيوني با نگاهي متفاوت به ماجراي ضامن آهوي حضرت امام رضا (ع) مي­ پردازد.

میان پرده­ های طنز با تکنیک کات­ اوت در 26 قسمت 1 دقیقه‌ای در سال 1391 به کارگردانی علی درخشی و تهیه­ کنندگی سیدعلی­رضا گلپایگانی و سیاوش زرین­ آبادی تولید شده است.