سه شنبه, 06 تیر 1396

مطالب

فیلم‌های منتخب پویانمایی در مراکز کانون استان‌های کشور

همزمان با هشتمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی فیلم در تهران، فیلم‌های منتخب پویانمایی در مراکز کانون استان‌های کشور به نمایش درآمده و کارگاه‌های پویانمایی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بسیاری از کودکان و نوجوانان شهرهای مختلف کشور همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی پویانمایی در تهران، این فرصت را یافتند تا در مراکز کانون به همراه اعضا و مربیان به تماشای برترین آثار پویانمایی هنرمندان ایرانی و خارجی نشسته و از طریق شرکت در جلسات ویژه این برنامه، در نقد و بررسی آثار مشارکت کرده و نظرات خود را بازگو کنند. همچنین جمعی از مربیان کانون نیز علاوه بر تماشای این آثار، با حضور در کارگاه‌های تخصصی به فراگیری جلوه‌هایی از این هنر بپردازند.


برگزاری کارگاه پویانمایی( انیمیشن) درکانون استان مازندران

بر اساس این گزارش، در این دوره چهار روزه که از 7 تا 10 اسفند سال جاری در اردوگاه شهید مهدیزاده دلگشای چالوس برگزار شد، مربیان فرهنگی استان، ضمن دریافت و آموزش تئوری‌های انیمیشن، روش‌های تولید یک انیمیشن کوتاه را تجربه کردند.

در عین حال این دوره آموزشی بر اساس مصوبه مرکز آموزش کانون با هدف افزایش تجربه و ارتقای توانمندی‌های مربیان فرهنگی در حوزه پویا نمایی، تولید آثار پویا نمایی، شناخت تکنیک‌ها و روش‌های موثر در مفهوم و نحوه تولید اثر برگزار شده است.

بر این اساس، دوره یاد شده شامل دوبخش تئوری با موضوع‌های آشنایی با مقدمات، تکنیک‌ها و ویژگی‌های انیمیشن، نقد و بررسی آن بوده و در بخش عملی نیز، مربیان، کارگاه عملی ساخت و تجربه تولید شیوه پیکسلیشن و کات اوت را تجربه کردند.

همچنین در پایان این دوره، مربیان مربوطه طی آموزش‌های صورت گرفته به تولید انیمیشن پرداختند.

قاسم عزیز زاده گرجی در این دوره آموزشی گفت: انیمیشن، هنری است باقابلیت‌های ویژه آموزشی واطلاع رسانی که می‌تواند نقش بسیار مهمی درانتقال دانش و مهارت‌های زندگی به کودکان ونوجوانان ایفا کند.

گرجی افزود: کانون پرورش فکری با آگاهی از این ظرفیت و گستره جهانی این حوزه با هدف آموزش ساخت و تولید پویانمایی به مربیان فرهنگی خود و نیز تولید آثار فاخر در این خصوص تلاش دارد تا فرهنگ غنی این کشور را به زبان هنر و به صورت غیر مستقیم به گروه هدف خود عرضه نماید.


 هفته فیلم از آثار پویانمایی ایران و دیگر کشورها در مشهد

همزمان با هفته فیلم در کانون استان خراسان رضوی یک کارگاه آموزشی انیمیشن ویژه 15 نفر از مربیان فیلم‌ساز برگزار شد که درآن شرکت کنندگان شیوه‌های فیلم‌نامه‌نویسی، کارگردانی و تکنیک‌های انیمیشن سازی را فرا گرفتند.

کارشناس هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: این برنامه از تاریخ 13 تا16 اسفند به منظور پاسخ‌گویی به نیازهای هنری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی برگزار شده تا همکاران ما این فرصت را پیدا کنند که بخشی از آثار برگزیده پویا نمایی ایران ودیگر کشورها را نیز ببینند وبه تحلیل آن بپردازند.


 نمایش فیلم‌های منتخب پویانمایی در سیستان و بلوچستان

همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی فیلم‌های منتخب سال‌های گذشته این جشنواره در استان سیستان و بلوچستان به نمایش در آمده است.

این فیلم‌های منتخب از تاریخ 13 تا 16 اسفند برای دانش‌آموزان مدارس این استان به نمایش در آمده است.


 برگزاری کارگاه پویانمایی در شهرکرد

کارگاه آموزش پویانمایی به زبان ساده و کتاب‌خانه‌ای در مرکز فرهنگی هنری مجتمع استان چهارمحال و بختیاری برای 100 نفر از اعضای علاقه‌مند به مدت 2 روز در مجتمع فرهنگی هنری کانون برگزار شد.

مربی فرهنگی مرکز مجتمع شهرکرد و مدرس این دوره با اشاره به ساخت انیمشن‌های استان گفت: این فعالیت از سال 86 با به کار بردن تکنیک‌های طراحی، خمیری، کات اوت و عروسکی در استان شروع شده است.

وی افزود: تا کنون 85 انیمیشن در طول 5 سال گذشته توسط اعضا به صورت فردی و گروهی ساخته شده است.

کوهی‌پور اشاره کرد: 16 انیمیشن از ساخته‌های اعضا در سال‌های گذشته توانست رتبه‌های بین‌المللی و کشوری را کسب کند.


 برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی کانون در استان گلستان

کانون استان گلستان هشتمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی را از تاریخ 13 تا 17 اسفند، همزمان با برگزاری این جشنواره در تهران، در مجتمع فرهنگی گرگان و مرکز فرهنگی هنری شماره 2 گنبد کاووس برگزارمی‌کند.

در این جشنواره، بهترین‌های پویانمایی ایران و جهان، با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان، هنرمندان، دانشجویان با هنر انیمیشن، به نمایش درآمده است.


 هفته پویانمایی در کانون استان البرز

کانون استان البرز هشتمین جشنواره پویانمایی را با هدف فراهم‌سازی بستری شایسته برای تبادل اندیشه‌ها و آموخته‌ها با گردآوری و عرضه هدفمند آثار و هم‌چنین کشف توان‌مندی و تشویق کودکان و نوجوانان با طرح تکنیک‌ها برگزار کرده است.

این جشنواره برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان، از تاریخ 13 تا 17 اسفند سال جاری در سالن همایش‌های شهید رضا پناهی کانون استان البرز اجرا می‌شود.


 بهترین‌های پویانمایی در کانون استان فارس

هم زمان با برگزاری هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی تهران از 12 تا 17 اسفند، در کانون استان فارس نیز بهترین‌های پویانمایی جهان و ایران با حضور دانش‌آموزان دعوت شده از مدارس در مجتمع فرهنگی هنری کانون این استان نمایش داده می‌شود.

در حاشیه نمایش آثار مطرح پویانمایی، کارگاه آموزشی برای اعضا و مربیان در مجتمع فرهنگی هنری کانون این استان نیز برگزار شده که شرکت کنندگان با تکنیک‌های این هنر بیشتر آشنا می‌شوند.


 اکران بهترین فیلم‌های انیمیشن ایران و جهان در سنندج

همزمان با برگزاری این جشنواره در تهران در روزهای 12 و 13 اسفند 1391 در سالن نمایش مجتمع کانون استان کردستان بهترین فیلم‌های انیمیشن ایران و جهان اکران عمومی خواهد شد.

جشنواره استانی پویانمایی با هدف شناسایی و کشف توانمندی‌ها و تشویق علاقه‌مندان به این هنر و نوآفرینی و نقد آثار و اندیشه‌ها در این عرصه برگزار شد.


 کودکان و نوجوانان کرمانشاهی، مهمان جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی

در این هفته‌ برای کودکان و نوجوانان کرمانشاهی، فیلم‌های بهترین آثار حوزه‌ کودک ایران و جهان نمایش داده می‌شود.


 برگزاری جشنواره پویانمایی در سینما کانون اراک

هم زمان با برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی در تهران، این جشنواره به مدت 3 روز در سالن سینمای کانون اراک برگزار شد.


 نمایش تازه‌ترین انیمیشن‌های تولیدی کشور در ایلام

تازه‌ترین انیمیشن‌های تولیدی جشنواره انیمیشن کشور در جشنواره‌ی ویژه‌ی انیمیشن در مجتمع کانون ایلام برای بچه‌های ایلامی اجرا می‌شود.

در کنار پخش این انیمیشن‌ها، کارگاه انیمیشن‌سازی نیز برای بچه‌های علاقه‌مند و اعضای کانون ایلام با استفاده از مربیان آموزش دیده‌ی کانون برگزار می‌شود.

جشنواره انیمیشن‌های کانون ایلام با همکاری روابط عمومی، امور هنری و مجتمع کانون استان ایلام در روزهای سیزدهم تا بیستم اسفند به مدت یک هفته به همراه کارگاه آموزشی به اجرا در خواهد آمد.

انیمیشن سازی در کانون ایلام قدمت زیادی ندارد اما مدتی است که به همت امور هنری با کمترین امکانات، کارگاه آموزش انیمیشن راه‌اندازی شده و یکی از مربیان باسابقه‌ی هنری نیز برای این کار به صورت تخصصی آموزش دیده است.


 نمایش انیمیشن‌های کانون ویژه اعضا و دانش‌آموزان مدارس شاهرود  

اعضا و دانش‌آموزان مدارس شهرستان شاهرود استان سمنان به تماشای انیمیشن‌های کانون نشستند و با معرفی فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون که توسط مربیان انجام شد، دانش‌آموزان از غرفه‌های مختلف سفال، خوشنویسی، نقاشی، بازی، مسابقه، معرفی کتاب و قصه‌گویی و... دیدن کردند.


 کهگیلویه و بویراحمد میزبان انیمیشن‌های جشنواره پویانمایی

همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره پویانمایی تهران از تاریخ 13 اسفند، تعدادی از پویانمایی‌های جشنواره در مراکز فرهنگی هنری استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایش درآمد.

تا کنون بیش از 200 کودک و نوجوان یاسوجی، با حضور در کانون به مشاهده این انیمیشن‌ها نشسته‌اند.

10 مرکز ثابت کانون استان کهگیلویه و بویراحمد در سراسر استان در حال اجرای نمایش انیمیشن‌های کانون هستند که مراکز پستی و سیار نیز در صورت تجهیز، این ظرفیت را دارند که به فعالیت پخش انیمیشن بپردازند.


 هفته‌ی فیلم پویانمایی در کانون استان قم

فیلم‌های پویانمایی تولید کانون از پانزدهم اسفند به مدت یک هفته در مراکز کانون استان قم به نمایش در می‌آید.

انیمیشن‌های تولید کانون در سه مرکز 4 , 8 و 9 کانون استان قم برای کودکان و نوجوانان نمایش داده شده که پس از اکران فیلم‌ها در هر سانس 45 دقیقه‌ای , اعضا ضمن نقد و بررسی آن، با هنر پویانمایی آشنا شده و چگونگی حرکت و متحرک سازی و همچنین متحرک دیدن را آموزش می‌بینند.

بر اساس این خبر در این کارگاه‌‌های عمومی والدین نیز به همراه فرزندان خود حضور دارند.

همچنین قرار است کارگاه تخصصی دوروزه‌ای نیز در روزهای نوزدهم و بیستم اسفند با موضوع "نگاه و زاویه دید کارگردانی" و "نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده" برای اعضای مستعد و فعال کارگاه‌های انیمیشن برگزار شود.